MASZYNY ROZDRABNIAJĄCE

 

Rozdrabniacze (shreddery). Profesjonalnie zaprojektowane, solidnie wykonane, niezawodne w działaniu !

 

Proponujemy Państwu rozdrabniacze (shreddery): dwuwałowe RF-137/260, RF-195/400, RF-195/600, RF-290/800, RF-290/1000 oraz RF-420/1200 i jednowałowe RJ-260/500, RJ-260/600, RJS-260/800, RJS-345/800, RJS-345/1000. Wśród nich znajdują się maszyny rozdrabniające do drewna, które pozwalają skutecznie rozdrobnić palety i odpady drewniane; jak też maszyny rozdrabniające do plastiku (folii, opakowań plastikowych itp.), odpadów poprodukcyjnych, przewodów elektrycznych, tektury, papieru i podobnych materiałów. Rozdrabniacze są szczególnie polecane dla zakładów przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych, zakładów stolarskich, jak również dla innych branż, gdzie występuje konieczność rozdrabniania. Nasze maszyny do recyklingu tworzyw sztucznych charakteryzuje wysoki standard wykonania.

 

Oferowane rozdrabniacze posiadają deklaracje zgodności WE potwierdzającą, że spełniają wymogi europejskiej dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz wymogi norm zharmonizowanych

 

 

 

 SPRZEDAŻ RATALNA, LEASING

 

 

Maszyny rozdrabniające

W szeroko pojmowanym przemyśle, maszyny rozdrabniające odgrywają niebagatelną rolę. Ich udział m.in w procesach związanych z recyklingiem, jest nieoceniony. Warto jednak wiedzieć, czym dokładnie charakteryzują się poszczególne maszyny rozdrabniające oraz w jaki sposób i gdzie mogą zostać one wykorzystywane. Zwiększenie wydajności jak również usprawnienie niektórych procesów związanych z szeroko rozumianym przetwórstwem, to jedno z najważniejszych zadań, które realizowane jest właśnie dzięki odpowiednio dopasowanym maszynom rozdrabniającym. Chcielibyśmy jednak przybliżyć państwu nieco bardziej zalety wybranych maszyn oraz wskazać na inne, być może nowe, rozwiązania, które jesteście w stanie wdrożyć właśnie za pomocą odpowiednio dobranej maszyny rozdrabniającej.

 

Czym charakteryzują się maszyny rozdrabniające?

Zanim zaczniemy od wskazania tego, w jakich branżach i dlaczego maszyny rozdrabniające są nieocenione i jak można je wykorzystywać, warto wyjaśnić, czym dokładnie się one charakteryzują. Przede wszystkim, wszystkie oferowane przez nas maszyny, są w całości produkowane w Polsce. Mamy zaufanych współpracowników, którzy wykonują dla nas najróżniejsze maszyny i dzięki temu, mamy stały dostęp do informacji na temat tego, jakie i ile maszyn jesteśmy w stanie pozyskać oraz jak długi będzie czas oczekiwania. Co więcej, produkcja naszych maszyn rozdrabniających w Polsce, to także gwarancja, że nie będzie najmniejszego problemu z dostępem do wybranych części konkretnej maszyny - np. w sytuacji, jeśli konieczna byłaby modernizacja wybranego modelu.

 

Wszystkie nasze maszyny rozdrabniające wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość. Przykładamy także ogromną wagę do tego, w jaki sposób są one wykonywane - zależy nam przede wszystkim na tym, aby urządzenia oferowane przez naszą firmę jak najdłużej służyły naszym klientom. Do tej pory, nasze urządzenia wykorzystywane były (i nadal są) nie tylko w zakładach produkcyjnych w Polsce, ale także są one doceniane na rynkach zachodnich: w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. W naszej ofercie dostępnych jest kilka rodzajów maszyn rozdrabniających - zarówno jednowalcowych, jak i dwuwalcowych. Zależnie od państwa potrzeb, rekomendujemy takie, które w waszych firmach sprawdzą się zdecydowanie najlepiej.

 

Maszyny rozdrabniające - inaczej shreddery

Z pewnością wiele osób spotkało się z innym, równie popularnym określeniem używanym w kontekście maszyn rozdrabniających, które brzmi shredder. To popularna, skrócona nazwa takich maszyn, w całości odnosząca się do tego, co dokładnie możemy wykonać za ich pomocą. Shreddery w pierwszej kolejności rozdrabniają produkty o dużych gabarytach - m.in palety czy np. liście herbaty. Dzięki temu, ich zastosowanie jest naprawdę bardzo wszechstronne.

 

Zastosowanie maszyn rozdrabniających

Maszyny rozdrabniające, o czym już pisaliśmy, wykorzystywane są w najróżniejszych branżach takich jak:

  • stolarska,
  • recykling,
  • farmaceutyczna,
  • papiernicza,
  • metalurgiczna,
  • tworzyw sztucznych.

Wykorzystanie maszyny rozdrabniającej w danej branży, jest przede wszystkim zależne od jej modelu oraz od tego, jakimi parametrami będzie się ona charakteryzowała. W naszej ofercie znajdziecie maszyny, które idealnie sprawdzą się w wyżej wymienionych branżach.

 

Maszyny do rozdrabniania - zastosowanie w branży stolarskiej

Produkcja mebli jak również i komponentów do nich, wymaga użycia maszyn rozdrabniających. Za ich pomocą jesteśmy w stanie przede wszystkim wykorzystać ponownie poszczególne surowce. Rozdrabnianie zużytych elementów w celu ponownego ich wykorzystania, to obecnie najpowszechniejsze wykorzystanie shredderów. Nie można jednak powiedzieć, że jest to jedyne ich zastosowanie. Utylizacja odpadów, które nie nadają się już do ponownego wykorzystania, także wymaga zastosowania maszyn rozdrabniających. Dzięki temu, odpady mogą być utylizowane w odpowiedni i zgodny z najwyższymi standardami bezpieczeństwa sposób. Ponadto, maszyny rozdrabniające bardzo usprawniają proces zarówno rozdrabniania poszczególnych komponentów w celu ich ponownego wykorzystania, jak również i przygotowania ich do utylizacji. Dzięki temu, zakłady stolarskie mogą pracować szybciej ale też i stają się one bardziej wydajne. Możliwość ustawienia odpowiednich parametrów maszyny rozdrabniającej, pozwala na idealne dopasowanie programu jej pracy do potrzeb naszej firmy.

 

Znaczenie maszyn rozdrabniających w branży farmaceutycznej

Innym, równie popularnym zastosowaniem maszyn rozdrabniających, jest wykorzystywanie ich w branży farmaceutycznej. Substancje, z których produkowane są leki - w tym także te ziołowe - wymagają uprzedniej obróbki. Nierzadko związana jest ona z odpowiednim przygotowaniem surowców do dalszego procesu produkcji leków. Rozdrabnianie surowców jest możliwe za pomocą odpowiednio dobranych shredderów. Nasi eksperci są w stanie dobrać nie tylko najlepszy model takiej maszyny, który idealnie sprawdzi się w zakładach farmaceutycznych, ale też wskażą, na jakie parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę. Zamówienie maszyny do rozdrabniania przebiega w indywidualny sposób - zgodnie z wymaganiami klienta. Maszyny do rozdrabniania wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, posiadają zbliżone parametry do tych, które dedykowane są dla branży wyrobów tytoniowych czy herbacianych. Nie można jednak stwierdzić, że są to maszyny do rozdrabniania o identycznych parametrach.

 

Maszyny typu shredder - zastosowanie w branży tworzyw sztucznych

W naszej ofercie, znajdują się także maszyny, które doskonale sprawdzają się w branży tworzyw sztucznych. Wykorzystywane są one przede wszystkim do rozdrabniania najróżniejszych surowców wykonanych z plastiku: folii, folii bąbelkowych czy innych, podobnych materiałów. Ich znaczenie jest ogromne w branży tworzyw sztucznych, ponieważ pozwalają one przede wszystkim na ponowne ich wykorzystanie. Plastik rozkłada się bardzo długo, a ponadto - jest niezwykle szkodliwy dla środowiska. Właśnie z tego względu, coraz więcej zakładów przemysłowych związanych z tworzywami sztucznymi, wykorzystuje w swojej działalności maszyny do rozdrabniania. Usprawniają one pracę zakładów, a także pozwalają na znaczne zmniejszenie emisji odpadów niezwykle szkodliwych dla środowiska. Współcześnie, coraz częściej spotykamy się z pojemnikami plastikowymi - butelkami, opakowaniami czy foliami, które zostały wykonane właśnie z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

Warto także zaznaczyć, że maszyny do rozdrabniania wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych, pozwalają także na bezpieczne przygotowanie niektórych surowców do utylizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie ponownie wykorzystać plastik do stworzenia z niego nowego opakowania. Skuteczne rozdrobnienie go a następnie przygotowanie do utylizacji i umieszczenia w odpowiednim pojemniku na tego rodzaju odpady, także jest możliwe dzięki maszynom do rozdrabniania.

 

Przemysł papierniczy i zielarski

W naszej ofercie znajdziecie także maszyny służące do rozdrabniania papieru, ziół. Ze względu na rodzaj surowców poddawanych rozdrobnieniu, tego rodzaju maszyny wykazują nieco inne parametry, aniżeli te, które służą do rozdrabniania drewna czy płyt MDF. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wyróżnia je przede wszystkim trwałość, szybkość działania oraz możliwość ustawienia najbardziej odpowiednich parametrów. Co więcej, na indywidualne zamówienie, jesteśmy w stanie zamówić taką maszynę do rozdrabniania, która w każdym, nawet najmniejszym aspekcie, będzie spełniała wymogi naszych klientów. Maszynka służąca do rozdrabniania liści ziół lub herbat, jest przede wszystkim bardzo mała, w całości elektryczna a jej całkowita moc wynosi 0,55kW. Wyposażona jest w wygodny wyłącznik, który pozwala na pełną regulację pracy tego rodzaju urządzenia.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasze urządzenia wyróżniają się przede wszystkim tym, że mogą być wykorzystywane w najróżniejszych branżach. Mnogość funkcji, jak również najlepsze parametry techniczne naszych maszyn do rozdrabniania pozwalają na wykorzystanie ich w wielu zakładach przemysłowych. Ponadto, pragniemy podkreślić, że każde zamówienie jest wyceniane w indywidualny sposób - wynika to przede wszystkim z możliwości wyboru odpowiedniego rodzaju maszyny do rozdrabniania oraz tego, że może być ona wyposażona w najróżniejsze parametry techniczne. W naszej pracy, skupiamy się w pierwszej kolejności na spełnieniu oczekiwań naszych klientów i zaproponowaniu im takich rozwiązań, które w każdym calu będą ich satysfakcjonować. Wierzymy, że tylko przy takim podejściu, jesteśmy w stanie zapewnić  100% zadowolenia naszym kontrahentom.

 

Dbamy o każdy, nawet najmniejszy detal związany z realizacją zamówienia: od wyboru modelu maszyny, poprzez dopasowanie jej parametrów do oczekiwań klienta na dostarczeniu jej kończąc. Zakup maszyn w naszej firmie możliwy jest na wiele sposobów - w tym także w formie rat czy leasingu. Zależnie od państwa decyzji związanej z formą zakupu, wspieramy Was w tym procesie od samego początku do jego finalizacji. Oferujemy także bardzo dogodny system ratalny - przygotowywany indywidualnie dla każdego klienta.

 

Zachęcamy także do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą, która jest dostępna na naszej stronie. Każda maszyna jest dokładnie opisana - począwszy od jej parametrów na mocy oraz tym, dla jakiej branży jest ona dedykowana kończąc. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do państwa dyspozycji - nie ma znaczenia, czy będą one dotyczyły ceny, parametrów czy czasu realizacji zamówienia. Wierzymy, że wspólnymi siłami, uda nam się znaleźć najlepsze rozwiązania i z naszą pomocą, wdrożycie najnowocześniejsze rozwiązania, które wprowadzą pracę w waszych firmach na nowy poziom.

Urządzenia posiadają deklaracje zgodności WE potwierdzającą, że spełniają wymogi europejskiej dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz wymogi norm zharmonizowanych:
PN-EN ISO 12100: 2011 Bezpieczeństwo maszyn – Ogólne zasady projektowania – Ocena ryzyka i zmniejszanie ryzyka
PN-EN 953+A1: 2009 Maszyny – Bezpieczeństwo – Osłony – Ogólne wymagania dotyczące projektowania i budowy osłon stałych i ruchomych