Rozdrabniacz shredder dwuwałowy RF-137

 

Moc silnika 3 kW (4kW opcja)
Zasianie 400 V – 50 Hz – 3 ph
Średnica frezów 137 mm
Długość wałów tnących 260 mm
Ilość wałów tnących

2 szt.

Ilość noży na wale

10 szt.

Wymiary wsypu AxB 490mm x 490mm
Wymiary gabarytowe rozdrabniacza AxBxH 960mm x 550mm x 1510mm
Masa 200 kg

OPIS PRODUKTU

RF-137/260/3 kW (4kW opcja) jest najmniejszym rozdrabniaczem w naszej ofercie. Cicha praca i małe wymiary sprawiają, że jest użyteczny w miejscach o ograniczonej przestrzeni.  Rozdrabniacz wyposażony jest w przekładnie ślimakową i silnik o mocy 3 kW. Urządzenie posiada skrzynkę sterowniczą realizującą program pracy maszyny. Wymiary wsypu oraz średnice otworów w sicie mogą być dostosowane do potrzeb klienta. Od średnicy otworów w sicie zależy rozmiar frakcji rozdrabnianego materiału.

Maszyna polecana jest do rozdrabniania cienkich elementów plastikowych, tekturowych, papieru, drobnych opakowań, suchego pieczywa, drobnych kości itp.

 

Zasyp materiału rozdrabnianego odbywa się od góry lejem wsypowym rozdrabniacza, który przez swoją wysokość pełni równocześnie rolę osłony oraz zabezpiecza przed umieszczeniem rąk w przestrzeni roboczej. Rozdrobnienie materiału następuje pomiędzy dwoma wałami obracającymi się z różną prędkością w przeciwnych kierunkach, z zamocowanymi nożami, najczęściej w kształcie freza trójzębnego. Koła zębate o różnej ilości zębów powodują, że wały obracają się z różnymi prędkościami obrotowymi. Grzebienie służą do usuwania materiału z przestrzeni między nożami, stosuje się je do rozdrabniania wstępnego przy wymontowanym sicie. Sito jest elementem, który przepuszcza tylko frakcje o żądanej granulacji i stosuje się je przy wymontowanych grzebieniach. Układ sterowania zapewnia ciągłą pracę podczas rozdrabniania materiałów. Każde dłuższe przeciążenie silnika, powodowane głównie przez twardy materiał, jest wykrywane przez sterowanie. Następuje wtedy zmiana kierunku obrotów w celu cofnięcia wałków rozdrabniających. Parametry pracy można ustawiać programem komputerowym.  Po rozdrobnieniu materiał wysypuje się do pojemnika bądź może zostać transportowany dalej za pomocą przenośnika taśmowego. Zdjęcie pojemnika z pod maszyny powoduje wyłączenie mikroprzełącznika, co uniemożliwia włączenie urządzenia.

 

Powyższy rozdrabniacz za dopłatą wykonujemy również w wersji ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.

CENA URZĄDZENIA

RF-137/260/3 kW -  24 600 zł netto + 23 % VAT  (30 258 zł brutto).