Rębak do gałęzi

 

Profesjonalnie zaprojektowane, solidnie wykonane, niezawodne w działaniu !

 

W naszej ofercie znajdują się rębaki różnych typów – napędzane silnikami elektrycznymi lub spalinowymi czy też ciągnikami rolniczymi. Urządzenia te w zależności od typu rozdrabniają gałęzie o grubości od 5 do 150 mm przy drzewie miękkim. Rębak do drewna typu RD-104 i RD-107S umożliwia cięcie drewna i gałęzi na odcinki długości około 70 – 80 mm przy dwóch nożach tnących, 35 – 40 mm przy czterech nożach i 15 – 20 mm przy sześciu nożach (RD-105). Pocięte kawałki drewna są wsypywane na przyczepę lub pryzmę. Rębaki mocuje się na traktorze i są napędzane z wałka napędowego traktora. Każdy nasz rębak do gałęzi oraz drewna jest bardzo wydajny i zapewnia bezpieczną pracę. Urządzenia sprzedawane są na rynku polskim, jak również za granicą, między innymi w Niemczech, Austrii, Szwajcarii.

 

Dla działkowców polecany jest rębak do drzewa RD-108, który rozdrabnia gałęzie o średnicy do około 5 cm. Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych Klientów proponujemy Państwu rębak do gałęzi RD-104 z ustawianym w zakresie 360 stopni wokół osi pionowej, kierunkiem wyrzutu zrębków. Ten typ rębaka do gałęzi szczególnie przeznaczony jest dla sadowników, administratorów dróg, jak również dla użytkowników, którzy potrzebują, aby zrębki wsypywane były na przyczepę przypiętą do rębaka umocowanego na traktorze. Umożliwia on ciągłe przemieszczanie się rębaka wraz z traktorem i przyczepą wzdłuż rzędów w sadzie, dróg czy rowów, gdzie ścinamy gałęzie, które chcemy równocześnie rozdrabniać. Podobne zalety posiada również tani rębak RD-107 S.

 

 

Rębaki do gałęzi

Rębaki do gałęzi znajdują zastosowanie zarówno w szeroko rozumianym przemyśle stolarskim, jak również w zastosowaniu na potrzeby prywatne. Zależnie od potrzeb, dysponujemy najróżniejszymi modelami rębaków do gałęzi, wśród których wyróżniamy trzy podstawowe ich rodzaje, które dzielą się ze względu na rodzaj zastosowanego silnika, a są to:

 • rębaki  napędzane silnikami elektrycznymi,
 • rębaki na napęd spalinowy,
 • rębaki napędzane ciągnikami rolniczymi.

Zależnie od potrzeb, nasze urządzenia są w stanie rozdrobnić gałęzie o grubości od 5 do nawet 150 mm, przy założeniu, że mamy do czynienia z drewnem miękkim. Nasze urządzenia są jednak także wykorzystywane do rąbania drewna twardego, jednakże tutaj grubości zależne są od konkretnych parametrów danej maszyny.

 

Warto zaznaczyć, że dysponujemy rębakami do drewana dedykowanymi zarówno dla dużych firm i przedsiębiorstw, jak również i osób prywatnych. Rębaki do drewna są bowiem coraz częściej wykorzystywane na działkach czy w ogrodach, a także w przydomowych ogródkach. Nie ma się czemu dziwić - dzięki tym urządzeniom, prace ogrodowe jak również i funkcjonowanie dużych zakładów przemysłowych, stają się nie tylko bardziej wygodne, ale też dają możliwość wykonywania ich szybciej a także dokładnie.

 

Nasze rębaki do drewna - niezależnie od tego, czy mówimy o tych, które dedykowane są dla osób prywatnych czy też firm, są w całości wykonywane w Polsce. Oznacza to, że zarówno czas oczekiwania na dostarczenie maszyny, jak również i dostępność części do niej, nie wymagają dużych nakładów czasu. Warto też zwrócić uwagę na to, że wszystkie rębaki do gałęzi, które dostępne są w naszej ofercie, wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Zwracamy ogromną uwagę na to, czy rębaki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość przez wiele lat. Nasza skrupulatność w doborze materiałów, jak również dbałość o sam proces wykonania maszyn, została już niejednokrotnie doceniona nie tylko w Polsce, ale też i w Europie Zachodniej - m.in w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Z kontrahentami w tych krajach, współpracujemy do dziś.

 

Rębaki do gałęzi - jakie jest ich zastosowanie?

Jak sama nazwa wskazuje, rębaki do gałęzi stanowią bardzo duże udogodnienie, jeśli chodzi o cięcie gałęzi na różne kawałki o różnej grubości. Nierzadko też rębaki do gałęzi wykorzystywane są do spółki z shredderami, szczególnie jeśli mówimy o branży stolarskiej. Połączenie rębaków do gałęzi z pracą shredderów, pozwala nie tylko znacząco usprawnić pracę danego przedsiębiorstwa ale też odgrywa niebagatelną rolę, jeśli chodzi o troskę o środowisko. Rębaki do gałęzi pozwalają bowiem na wielokrotne wykorzystanie danego surowca, dzięki czemu znacząco zmniejsza się skala wycinki drzew w lasach. To z kolei znacząco przekłada się na poprawę stanu naszego środowiska. Właśnie dlatego, cały czas wzrasta popularność tych maszyn, a my dbamy o ich jakość.

 

Rębaki do gałęzi - w jakich branżach znajdują one zastosowanie?

Rębaki do gałęzi najlepiej sprawdzają się przede wszystkim w zakładach stolarskich oraz w hurtowniach meblarskich.Wszędzie tam, gdzie konieczna jest praca z drewnem oraz jego obróbka, tam znajdą zastosowanie rębaki do gałęzi. To urządzenia charakteryzujące się bardzo dużą wydajnością oraz - co jest niezwykle kluczowe niskim - jak na tego rodzaju maszyny  - zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Nowoczesne, w pełni skomputeryzowane panele sterowania, pozwalają na ustawienie precyzyjnego programu, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na cięcie drewna. Co więcej, wiele urządzeń dostępnych w naszej ofercie, może być kontrolowane zdalnie, co umożliwia większą swobodę w ich obsłudze. Warto także podkreślić, że ze względu na najwyższą jakość naszych urządzeń oraz technologię, która została wykorzystana do ich stworzenia, wyróżniają się one niezwykle dużą wydajnością. Dzięki tym cechom, rębaki do drewna stały się jednymi z podstawowych narzędzi, które wykorzystywane są w przemyśle stolarskim. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie.

 

Współcześnie, coraz więcej osób decyduje się na posiadanie własnej działki lub po prostu - domu z ogrodem. Tam także niezbędne jest drewno - chociażby w sytuacji, kiedy ogrzewanie naszego domu jest kominkowe i wymaga opału w postaci drewna. Znacznie wygodniej jest wykorzystać do tego celu profesjonalny rębak do drewna aniżeli wykonywać tę pracę samodzielnie. W ten sposób, możemy więcej czasu spędzić na przyjemnych chwilach przy grillu na działce i oddawać się przyjemnościom związanym z przebywaniem na świeżym powietrzu. Dysponujemy rębakami do drewna o parametrach przystosowanych do potrzeb prywatnych odbiorców. Urządzenia te są znacznie mniejsze, wymagają też zdecydowanie mniejszych zasobów energii do ich uruchomienia a także charakteryzują się bardzo intuicyjną obsługą, dzięki czemu, nawet osoba niezwiązana z branżą stolarską, będzie w stanie bez najmniejszego problemu obsługiwać nasze urządzenia.

 

Rębaki do drewna - poznaj ich największe zalety

Wszechstronność, jeśli chodzi o zastosowanie rębaków do drewna jest tym, z czym nie ma najmniejszego sensu polemizować. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyna zaleta tych maszyn. Do najważniejszych zalet profesjonalnych rębaków do drewna zaliczyć można m.in:

 • indywidualnie dopasowane parametry, zależne od potrzeb klienta,
 • najwyższą jakość materiałów, z których urządzenia te zostały wykonane,
 • precyzję oraz bardzo dużą wydajność pracy,
 • niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną w przypadku urządzeń zasilanych na prąd,
 • relatywnie niski koszt zakupu w stosunku do jakości oferowanych przez nas urządzeń,
 • znaczne zmniejszenie zużycia naturalnego surowca, którym jest drewno, dzięki możliwości ponownego wykorzystania go,
 • usprawnienie procesów utylizacji drewna niezdatnego do ponownego wykorzystania,
 • zróżnicowane i dopasowane do potrzeb klientów możliwości zakupu naszych urządzeń.

Nie można też zapominać o tym, że zakup rębaka do drewna należy rozpatrywać w kategorii inwestycji. To urządzenia, które będą nam służyć przez wiele lat. W sytuacji, kiedy pojawi się potrzeba ich modernizacji, nie będzie najmniejszego problemu z zakupem odpowiednich części do wybranego modelu, ponieważ wszystkie nasze maszyny są produkowane w Polsce.

 

Gałęzie przemysłu, w których wykorzystywane są rębaki do drewna

Wiemy już, że rębaki do drewna - zarówno twardego, jak i miękkiego - posiadają szereg zalet, które pozwalają usprawnić pracę wybranego przedsiębiorstwa. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że rębaki do drewna wykorzystywane są nie tylko w branży stolarskiej, ale też i w wielu innych, takich jak:

 • hurtownie mebli,
 • hurtownie ogrodnicze,
 • przetwórstwo papiernicze,
 • zakłady produkcji materiałów wykonanych z drewna,
 • zakłady renowacji mebli,
 • prywatne - właściciele domów, ogrodów, ogródków działkowych, gospodarstw rolnych.

Innymi słowy, wszędzie tam, gdzie jednym z podstawowych surowców niezbędnych do stworzenia produktu jest drewno, tam zastosowanie będą miały rębaki do drewna. Warto też zwrócić uwagę, że w naszej ofercie znajdują się maszyny, które idealnie zostaną dopasowane do potrzeb wybranej branży przemysłowej lub odbiorcy prywatnego.

 

Dlaczego warto zainwestować w zakup profesjonalnego rębaka do gałęzi?

Zakup profesjonalnego rębaka do gałęzi, to nie tylko możliwość na zwiększenie wydajności danego zakładu produkcyjnego. To także szansa na to, aby skutecznie a co najważniejsze, bardzo wydajnie, zwiększyć produktywność danego zakładu. To jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, kiedy wybieramy odpowiedni dla naszych potrzeb rębak do gałęzi. Bardzo ważne jest także to, że istnieje szereg najróżniejszych możliwości, jeśli chodzi o zakup tego rodzaju urządzenia. Można bowiem zdecydować się zarówno na kupno profesjonalnego rębaka do gałęzi za gotówkę, ale nie jest to jedyna forma zakupu. Dla naszych klientów, przygotowany mamy także indywidualny system zakupu na raty - dopasowane do możliwości klienta. Nasze maszyny można zakupić także w formie leasingu - tutaj także oferujemy bardzo szeroki zakres finansowania takiego urządzenia. Innymi słowy, dbamy o to, aby każdy nasz klient zyskał jak największy komfort, jeśli chodzi o zakup naszych maszyn.

 

Poza różnorodnymi formami finansowania zakupu rębaków do drewna, zapewniamy także kompleksową obsługę każdego zamówienia: od samego początku do jego finalizacji. Każdy rębak do drewna ale też i inne maszyny dostępne w naszej ofercie, objęte są gwarancją producenta oraz mają zapewniony serwis. Dzięki temu, klient ma pewność, że kupuje urządzenia wysokiej jakości, o które nie musi się w żaden sposób martwić.

Wysoka jakość materiałów, renomowany, polski producent jak również możliwość dopasowania parametrów konkretnej maszyny wedle własnych, indywidualnych preferencji sprawiają, że zakup rębaków do drewna jest całkowicie bezproblemowy oraz przyjemny. Realizacja zamówienia, ze względu na to, iż maszyny nie są sprowadzane zza granicy, przebiega sprawnie i szybko. Najwyższa jakość wykonania zapewnia długą żywotność maszyn. Wybierając nasze rębaki do drewna, wybieracie przede wszystkim to, co jest najważniejsze: jakość, atrakcyjną cenę oraz produkt dopasowany do waszych preferencji. Do tej pory zaufało nam już bardzo wielu klientów - zarówno tych prywatnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw z całej Polski ale też i zza granicy. Wierzymy, że grono to będzie się sukcesywnie powiększać - być może właśnie państwo zdecydują się na zakup naszych maszyn do rąbania gałęzi? Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z naszymi ekspertami.

Urządzenia posiadają deklaracje zgodności WE potwierdzającą, że spełniają wymogi europejskiej dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz wymogi norm zharmonizowanych:
PN-EN ISO 12100: 2011 Bezpieczeństwo maszyn – Ogólne zasady projektowania – Ocena ryzyka i zmniejszanie ryzyka
PN-EN 953+A1: 2009 Maszyny – Bezpieczeństwo – Osłony – Ogólne wymagania dotyczące projektowania i budowy osłon stałych i ruchomych